Τρίτη, 23 Φεβρουαρίου, 2021

Ιός: Πήραμε πάλι την ανιούσα; -

ΣΥΡΙΖΑ: Μέτρα για σεξουαλική βία -

Δύο στα δύο για τον Αετό Κιλκίς

basket-aetos-kilkisΓια την 3η αγωνιστική του Β’ ανδρικού πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ ο ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ νίκησε εκτός έδρας την ομάδα του ΑΟ Οι Ατρόμητοι Νέας Σάντας στο Καμπάνη.

Οι Ατρόμητοι ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο και βρέθηκαν μπροστά με 8 πόντους εκμεταλλευόμενοι την αστοχία και τις κακές επιλογές του Αετού. Στο δεύτερο ημίχρονο, με πολύ καλή άμυνα και βελτιωμένη επίθεση, ο Αετός γύρισε το παιχνίδι και παρά τη μέτρια εμφάνισή του επικράτησε με 55-48.

Τα δεκάλεπτα ήταν: ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ ΝΕΑΣ ΣΑΝΤΑΣ – ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 48-55 (16-10, 25-17, 36-40, 48-55).

Η σύνθεση της ομάδας (Προπονητής: Μπαχταλιάς Κ.):

Ανανιάδης, Βαϊτσούδης 16(1), Γκρεκός 6, Δαρνάκας 5(1), Ιατρού 6, Λούπος, Μαργαριτίδης, Μανδράς 3, Νταμοτσίδης 1, Σιδηρόπουλος, Τρυπίλλας, Φιλιππίδης 18.

4. ΑΣ ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΝΕΑΣ ΠΕΛΛΑΣ 5 (2-1)
5. ΑΣ ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑΣ 5 (2-1)
6. ΑΣ ΚΟΛΙΝΔΡΟΥ 3 (0-3)
7. ΑΟΚ ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 3 (0-3)
8. ΟΙ ΑΤΡΟΜΗΤΟΙ ΝΕΑΣ ΣΑΝΤΑΣ 3 (0-3)

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

Το παιδικό τμήμα ξεκίνησε τους αγώνες του για τον Γ’ όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ, εκτός έδρας με την ομάδα του ΦΟ Αριδαίας.

Η ομάδα μας επικράτησε εύκολα με 64-40. Στο 1Ο ημίχρονο ο ΑΕΤΟΣ δεν ήταν στο γήπεδο με πολύ κακή άμυνα και επιπολαίες επιθέσεις βρέθηκε πίσω στο σκορ με δύο πόντους. Στο δεύτερο ημίχρονο η άμυνα βελτιώθηκε και είχε ως αποτέλεσμα μια εύκολη νίκη που έδωσε τη δυνατότητα στον προπονητή να χρησιμοποιήσει όλους τους παίκτες.

Το τελικό σκορ/δεκάλεπτα ήταν: ΦΟ ΑΡΙΔΑΙΑΣ – ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 40-64 (13-12, 30-28, 37-49, 40-64).