Εξανέστη από το… βήμα του twitter -

Την Πέμπτη η Λαϊκή του Κιλκίς -

Έργα 1,2 εκατ. για συντήρηση δρόμου -

…Πανελλήνια νίκη του ΓΑΣ Κιλκίς, με περίπατο

Χάντμπολ ΓΑΣ ΚιλκίςΤη 2η μέσα σε τέσσερις μέρες νίκη του πέτυχε σήμερα Σάββατο ο ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ επικρατώντας άνετα στο Κιλκειστό της πόλης, επί του ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΥ με 31-23.

Έχοντας εξαιρετική απόδοση, η ομάδα του Κιλκίς πήρε απ` την αρχή την πρωτοπορία στο σκορ, για να κλείσει το ημίχρονο με 10 γκολ διαφορά! Έτσι, στην επανάληψη έκανε συντήρηση δυνάμεων, για να φτάσει στην άνετη νέα νίκη της και ν`αναριχηθεί στη πέμπτη θέση της βαθμολογίας.

Ήταν μια καλή ευκαιρία για τον προπονητή να δώσει χρόνο συμμετοχής σε αθλητές που δεν είχαν πολλές αγωνιστικές παραστάσεις την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο και παράλληλα να ξεκουράσει κάποιους άλλους, αφού είχε προηγηθεί το νικηφόρο παιχνίδι της Τετάρτης με το Λουτράκι.

Το μυαλό όλων είναι στη προετοιμασία για το επόμενο δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι με το Φίλιππο στη Βέροια, που καίγεται για βαθμούς αφού βρίσκεται σε δεινή βαθμολογική θέση.

Τα δεκάλεπτα: 6-3, 12-7, 19-9 (ημχ.), 21-11, 26-16, 31-23

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Νίκος Γεωργιάδης): Τριανταφύλλου, Τζιώκας, Πίτος 6, Κυπραίος 2, Δούγιας 2, Γρηγοριάδης 1, Γιαβασίδης 1, Λασκάκης 3, Δεληγιάννης 4, Χοτζούδης 1, Δημάκης 4, Μέγκας 4, Καλπακίδης 4, Κριεζής, Σκάρλος, Δελυμήτης, Μαραντίδης

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟΣ (Δημήτρης Σκάρλος): Τζανακάκης, Βασιλόπουλος 3, Σκοδριάνος 3, Δημήτρουλας, Πανταζής 1, Παπανίκος 2, Ξηρός 1, Σαμαράς 2, Παρασκευαϊδης, Μπαρίκος, Αϊβάζης 3, Κατρής 3, Σομπιρακούλ 5, Ουρόσεβιτς.

Διαιτητές: Κατσίκης-Μιχαηλίδης Δίλεπτα: 1-3 Πέναλτι: 1/2-2/3