Περιπατητές: Υπέρ της μονάδας αλλά… -

Τρίτη, 23 Φεβρουαρίου, 2021

ΓΑΣΚ: Χάλκινο για Μαβίδη στη Κύπρο

Νέες διακρίσεις για Κώστα Χαμουρούδη.

mavidisΤην 3η θέση στους διεθνείς αγώνες δρόμου 4,3χλμ  στη μνήμη Κύπριου ήρωα – αγωνιστή της ΕΟΚΑ Κυριάκου Μάτση που έγινε στις Κεντρικές Φυλακές (ΣΕΑΚ) της Λευκωσίας, κατέκτησε ο αθλητής του ΓΑΣ Κιλκίς Αιμίλιος Μαβίδης με επίδοση 16’30”.

Οι αγώνες διοργανώθηκαν το Σάββατο 12 Νοεμβρίου με υποστηρικτές το ΡΙΚ, το Τμήμα Φυλακών και την Αστυνομία Κύπρου .

Διακρίσεις για Χαμουρούδη σε αγώνες βετεράνων

Πιστός στο δρόμο των επιτυχιών ο βετεράνος πρωταθλητής στίβου του ΓΑΣ Κιλκίς Κώστας  Χαμουρούδης προσέθεσε δύο νέους κρίκους στην αλυσίδα των αθλητικών του διακρίσεων το τελευταίο διάστημα αγωνιζόμενος με επιτυχία σε αγώνες βετεράνων που έγιναν στη Θεσσαλονίκη και την Αλεξανδρούπολη.

xamouroudis-001Στο Φθινοπωρινό πρωτάθλημα βετεράνων αθλητών , που διεξήχθη στις 15 & 16 Οκτωβρίου στο “Καυταντζόγλειο” στάδιο της Θεσσαλονίκη , ο πρωταθλητής μας κατέκτησε τπ χρυσό μετάλλιο στο άλμα σε μήκος με 4,89 μ και στον ακοντισμό με 37,93 μ αγωνιζόμενος στην κατηγορία Μ-55

Στο Πένταθλο ρίψεων που έγινε στην Αλεξανδρούπολη στις 6 Νοεμβρίου , ο Χαμουρούδης κατέκτησε την 2η θέση με 21,28 μ στη σφυροβολία, 11,25 μ στη σφαιροβολία (6 κ) , 41,69 μ στον ακοντισμό (700γρ) ,28,06 μ στη δισκοβολία (1,5κ) και 10,80 μ στη ρίψη βαρέος οργάνου (11,5 κ).