Εξανέστη από το… βήμα του twitter -

Την Πέμπτη η Λαϊκή του Κιλκίς -

Έργα 1,2 εκατ. για συντήρηση δρόμου -

ΓΑΣΚ: Πέρασε κι από την Κατερίνη

Τρίτη νίκη στη σειρά για τον ΓΑΣ Κιλκίς, που αν και δυσκολεύτηκε πέρασε με 30-27 από την Κατερίνη κόντρα στον τοπικό Αρχέλαο.Στους 17 βαθμούς η ομάδα μας που ανέβηκε στην δεύτερη θέση της κατάταξης πιάνοντας τον Ζαφειράκη, και έναν πίσω από την πρωτοπόρο Κέρκυρα.

Το παιχνίδι δεν ξεκίνησε καλά για το κιλκισιώτικο συγκρότημα, μιας και οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και κατάφεραν με συνεχή γκολ και καλή άμυνα να προηγηθούν με 10-2 στο πρώτο τέταρτο.

Από εκεί και μετά η άμυνα του ΓΑΣΚ “έσφιξε”, η ομάδα μας έτρεξε σε αιφνιδιασμούς και ψαλίδισε την διαφορά στο ημίχρονο (15-12).

Mε το μομέντουμ να είναι δικό του ο ΓΑΣΚ δεν είχε πρόβλημα να φέρει τούμπα το παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο και στο 40′ να προηγηθεί με 18-17.

Παρόλα αυτά οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και να μην επιτρέπουν τον ΓΑΣ να πάρει διαφορά. Η εμπειρία όμως των παικτών του Γιάννη Λαζαρίδη “μίλησε” στο τέλος και ήρθε ένα ακόμη διπλό.

Την Κυριακή στις 6 το απόγευμα ο ΓΑΣ Κιλκίς υποδέχεται τον Πρωτέα Άρτας. Η ομάδα της Ηπείρου είναι τέταρτη στην κατάταξη με 16 βαθμούς, και αναμένεται να δούμε μια ενδιαφέρουσα αναμέτρηση.

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ: Τριανταφύλλου, Κοβλακάς, Βαφειάδης, Γρηγοριάδης, Δούγιας 6, Μέγκας, Γιαβασίδης 3, Β. Τοκατζόγλου 7, Ιλερής 5, Κουσίδης 5, Σακαλής, Αρ. Φαχουρίδης, Στ. Φαχουρίδης 3, Πιστόλας 1, Αθ. Τοκατζόγλου, Πετρίδης.