Δ. Κιλκίς: Ορκίστηκε ο Δ. Τοπαλίδης -

Παραμένουμε έξω από το “κάδρο” -

ΓΑΣΚ: Είμαστε ακόμα ζωντανοί

Η ομάδα του Κιλκίς νίκησε 21-20 τον Φοίβο Συκεών και ελπίζει σε παραμονή.

Το καθήκον του έκανε ο ΓΑΣ Κιλκίς που εκμεταλλεύτηκε την έδρα του και νίκησε 21-20 τον Φοίβο Συκεών στην 20η αγωνιστική της Α1 Ανδρών.

gask-foivos-001Με αυτή την νίκη η ομάδα του Γιάννη Λαζαρίδη έφτασε τους 14 βαθμούς και πλέον ελπίζει σε αποφυγή της 11ης θέσης, ακόμα και των πλέι άουτ υπό προϋποθέσεις.

Το ματς ήταν ντέρμπι μέχρι το τέλος και κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Το κομβικό σημείο ήταν το δεκάλεπτο (40-50), όπου το 13-15 μετατράπηκε σε 19-16 με επιμέρους σκορ 6-1.

Οι γηπεδούχοι με την δύναμη της έδρας τους κράτησαν την διαφορά και πήραν τους δύο σημαντικούς πόντους.

Τα πεντάλεπτα: 2-0, 4-2, 5-5, 7-7, 8-9, 10-11 (ημχ.), 12-13, 13-15, 16-16, 19-16, 20-17, 21-20

ΓΑΣΚ (Γιάννης Λαζαρίδης): Κοτανίδης, Κωνσταντινίδης, Ασίκης, Δούγιας 6, Χαλκίδης, Γιαβασίδης, Δεληγιάννης 2, Δημάκης 6, Γουγλίδης, Παπαδόπουλος, Σισμανίδης 3, Μέγκας 2, Σαλαβασίδης, Γρηγοριάδης 2, Κοβλακάς, Τριανταφύλλου

ΦΟΙΒΟΣ (Ευθύμης Πιπελίδης): Κότσιφας, Παπαγεωργίου, Σαουλίδης 3, Πίτσιος 2, Μέτσης 1, Βότσης, Μπαλαμός 6, Αποστολίδης 8, Ναουμίδης, Σεϊρεκίδης, Μισυρλής, Χατζηαγαπίου, Χατζηβακαλέλης, Κοπαϊδης, Ντουλματζής, Παρασκευαϊδης.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος- Λινάρδος, δίλεπτα: 4-6, πέναλτι: 4/4-2/4