Ο Γεωργαντάς με την πρόεδρο ΗΔΙΚΑ -

Αποτελέσματα τμημάτων του Αίαντα

Οι αναπτυξιακές ομάδες Παγκορασίδων και Κορασίδων του Άτλαντα Κιλκίς, στα αντίστοιχα πρωταθλήματα βόλεϊ της Ένωσης (ΕΣΠΕΜ) έφεραν τα εξής αποτελέσματα..

Τμήμα Παγκορασίδων (Κ16)

Την Κυριακή 02 Φεβρουαρίου νίκησαν εντός έδρας τον Αίαντα Κιλκίς με 3-1 σετ (25-20, 21-25, 25-19, 25-18).

Ένας αγώνας τοπικού χαρακτήρα, που για τις ηλικίες των κοριτσιών ήταν διαφήμιση του βόλεϊ στο Κιλκίς. Δύο τοπικές ομάδες, που ο συναγωνισμός και η ευγενής άμιλλα, τις κάνουν να παίζουν καλό βόλεϊ στους μεταξύ τους αγώνες.

Τα κορίτσια του Άτλαντα Κιλκίς κατά την διάρκεια του αγώνα έδειξαν πολύ αποφασισμένες στο να κερδίσουν τον αγώνα. Έκαναν τα λιγότερα λάθη σε σχέση με τον Αίαντα, ήταν πολύ καλές στην άμυνα εδάφους και ποιο αποτελεσματικές στα τελειώματα των φάσεων. Είχαν αυτοπεποίθηση, διάρκεια στην αντοχή της πίεσης κυρίως στο 3ο και 4ο σετ και ενώ το σκορ ήταν 1-1 στα σετ. Ο Άτλας Κιλκίς παίρνοντας και το 3ο σετ, έπαιξε πιο ελεύθερα στο 4ο σετ, χωρίς άγχος και πήρε μία καθαρή νίκη με 3-1 σετ.

Το κέρδος του αθλήματος απ΄αυτόν τον αγώνα ήταν ότι, παρακολούθησαν το αγώνα περίπου 100 φίλοι, γονείς του αθλήματος.

Σύνθεση ομάδας: (Μπακύρτζης Χρήστος προπονητής). Γεωργιάδου Εριέτη, Κέλλνερ Νέλλη, Κέλλνερ Βάσια, Παπαδοπούλου Ειρήνη, Παπαδοπούλου Ευγενία, Μπακύρτζη Χριστίνα, Αμοιρίδου Ελεάνα (Λίμπερο), Μαργαριτίδου Ευτυχία. Κάργου Ελπινίκη.

Επόμενος αγώνας Κυριακή 9 Φεβρουαρίου εκτός έδρας στις 10:00 στο κλειστό (ΔΑΚ) Γιαννιτσών με τον Μ Αλέξανδρο Γιαννιτσών

Τμήμα Κορασίδων (Κ18)

Το Σάββατο 01 Φεβρουαρίου οι Κορασίδες έχασαν με 3-0 σετ (19-25, 22-25, 18-25) από τον Ζαφειράκη Νάουσας. Ο αγώνας ήταν καλός, είχε φάσεις καλές, όμως ο Ζαφειράκης ήταν καλλίτερος σε όλη την διάρκεια του αγώνα.

Σύνθεση ομάδας: (Χειρούλης Γεώργιος προπονητής). Τσιμπούκα Ευαγγελία, Φούρα Κων/να, Κέλλνερ Νέλλη, Παπαδοπούλου Ειρήνη, Κέλλνερ Βάσια, Παπαδοπούλου Ευγενία, Αμοιρίδου Μπακύρτζη Χριστίνα, Ελεάνα (Λίμπερο), Χονδροματίδου Στεφανία, Μαργαριτίδου Ευτυχία, Κάργου Ελπινίκη.

Επόμενος και τελευταίος αγώνας Σάββατο 8 Φεβρουαρίου εκτός έδρας στις 14:00 στο κλειστό (ΔΑΚ) Γιαννιτσών με τον Μ Αλέξανδρο Γιαννιτσών