Τριήμερο ανάσας για το ν. Κιλκίς -

Δευτέρα, 18 Ιανουαρίου, 2021

Χώρος για φιλοξενία των αστέγων -

Αετός: Νίκη εφήβων στη Βέροια

Το εφηβικό τμήμα του Αετού Κιλκίς, στην 9η αγωνιστική για το Β’ όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ αγωνίσθηκε εκτός έδρας με την ομάδα του ΑΟΚ Βέροιας, την οποία νίκησε εύκολα με 53-35, έχοντας σε καταπληκτική ημέρα τον Ηρακλή Νταμοτσίδη.

aetos-kilkisΣτο 1ο δεκάλεπτο ο ΑΕΤΟΣ ξεκίνησε πολύ καλά με καλή άμυνα δημιούργησε μια διαφορά 6 πόντων. Στο 2ο δεκάλεπτο κυριάρχησαν οι δυνατές άμυνες με τον ΑΕΤΟ να εξασφαλίζει διαφορά 9 πόντων. Στο 3ο δεκάλεπτο η ομάδα της Βέροιας πίεσε και μείωσε τη διαφορά στους 5 πόντους. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Αετός παίζοντας εκπληκτική άμυνα και με καλές επιθέσεις επικράτησε τελικά εύκολα με 18 πόντους.

Το τελικό σκορ/δεκάλεπτα ήταν: ΑΟΚ ΒΕΡΟΙΑΣ – ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 35-53 (11-17, 19-28, 31-36, 35-53).

Η σύνθεση της ομάδας: Coach Μπαχταλιάς Κ.
Παίκτες: Αμοιρίδης, Αραβίδης, Βακουφτσής 4, Βλαχονάσιος, Γκρεκός 5, Κακανόπουλος, Κολιαδήμας, Λούπος 6, Μανδράς 3, Νταμοτσίδης 26(7), Σιδηρόπουλος 2, Φιλιππίδης 7.

7. ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ 8 (2-4-1)

*Το παιδικό τμήμα στην 7η αγωνιστική για τον Γ’ όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ, νίκησε άνευ αγώνα την ομάδα του ΓΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 2011, η οποία δεν προσήλθε.