Κ. Κιλτίδης με θλίψη και θυμηδία! -

ΚΚΕ: Όχι στη μονάδα αποβλήτων -

Αίας Κιλκίς: Μια νίκη, μια ήττα

Δυο αγώνες  Βόλεϊ εκτός  έδρας έδωσε ο ΑΙΑΝΤΑΣ την Κυριακή 17 Ιανουαρίου 2016:

volley-aias-kilkisΤο πρωί ταξίδεψε στην όμορφη Κατερίνη όπου η ομάδα των Παγκορασίδων αγωνίστηκε απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα του Αρχέλαου και πέτυχε νίκη 3-0 ( Τα σετ: 25-22, 25-15, 25-21).

Στην αρχή τα σετ πήγαιναν πόντο-πόντο αλλά μετά οι έμπειρες αθλήτριες του ΑΙΑΝΤΑ κατάφερναν ν αυξήσουν τη διαφορά, δίνοντας έτσι την ευκαιρία να αγωνιστούν και οι νέες αθλήτριες της ομάδας ώστε να αποκτήσουν αγωνιστικές εμπειρίες που είναι και το ζητούμενο για φέτος.

Μετά από 6 αγωνιστικές λοιπόν, διαγράφοντας  μια πολύ καλή πορεία όπου σημείωσαν 4 νίκες σε αγώνες, 1 νίκη άνευ αγώνα και μια ήττα, οι Παγκορασίδες του ΑΙΑΝΤΑ βρίσκονται στη 2η θέση από τις  8 του βαθμολογικού πίνακα του Α΄ ομίλου της ΕΣΠΕΜ.

Το απόγευμα της ίδιας μέρας η ομάδα των Γυναικών του ΑΙΑΝΤΑ δεν κατάφερε να γυρίσει με τη νίκη από τη Σκύδρα. Οι 11 αθλήτριες της αποστολής παίζοντας στον 1ο αγώνα του Β γύρου στο Τοπικό πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΜ ηττήθηκαν 3-0. ( Τα σετ: 25-13, 25-11, 25-23 ). Στο 3ο σετ μόνο  πλησίασαν στο 24-23 αλλά στους 25 πόντους κατάφερε να φτάσει η ομάδα της Σκύδρας.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ, στην έδρα μας.

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ: Α.Σ.ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ- ΓΑΣ ΜΕΛΙΚΗΣ, ΚΥΡΙΑΚΗ 24 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2016, ΔΑΚ ΚΙΛΚΙΣ ΩΡΑ: 14.00

ΓΥΝΑΙΚΕΣ: Α.Σ ΑΙΑΣ ΚΙΛΚΙΣ- ΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑΣ, ΚΥΡΙΑΚΗ 24 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2016, ΔΑΚ ΚΙΛΚΙΣ ΩΡΑ: 16.00