Κυριακή, 24 Ιανουαρίου, 2021

Συλημένο ταφικό μνημείο σε Μεσιά -

Παρασκευή, 22 Ιανουαρίου, 2021

Ένας βαθμός ήταν αρκετός

anamnistikoΙσόπαλος με 2-2 σκορ ανεδείχθη ο Μ.Γ.Σ. Άρης Παντελεήμονα με την Νεότητα Μεταλλικού σε μια αναμέτρηση όπου οι φιλοξενούμενοι δεν μπόρεσαν να δικαιολογήσουν την θέση τους στον βαθμολογικό πίνακα αλλά ούτε και την μεγάλη βαθμολογική τους διαφορά.

Το σκορ άνοιξε ο Χαρίτος Χρήστος για την ομάδα του Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα με σουτ στο 18ο λεπτό της αναμέτρησης με τους φιλοξενούμενους να απαντούν με δυο τέρματα, το πρώτο με πέναλτι, στο 41ο και 43ο λεπτό αντίστοιχα.

Στο δεύτερο μισό ο Μ.Γ.Σ. Άρης Παντελεήμονα άντεξε στις πιέσεις των φιλοξενούμενων που προσπάθησαν να πετύχουν και τρίτο τέρμα φτάνοντας τελικά στην ισοφάριση στο 83ο λεπτό με «δράστη» και πάλι τον πρώτο σκόρερ της ομάδας Χαρίτο Χρήστο που με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-2 σκορ.

Ο βαθμός αυτός εξασφάλισε και μαθηματικά την παρουσία της ομάδας στα μπαράζ ανόδου. Μετά την ολοκλήρωση και της δέκατης ένατης αγωνιστικής η ομάδα βρίσκετε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 26 βαθμούς και συντελεστή 25-30 τέρματα.

Επόμενη αναμέτρηση και τελευταία του πρωταθλήματος για τον Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα την Κυριακή 10 Μαρτίου εκτός έδρας στις 15:00με αντίπαλο την Δόξα Παλαιού Γυναικοκάστρου.

*Πριν από την έναρξη της αναμέτρησης ο Δημητριάδης Σωτήρης παρέδωσε, εκ μέρους της ομάδας του Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα, ένα αναμνηστικό ενθύμιο φύλλο αγώνα στον ποδοσφαιριστή της Νεότητας Μεταλλικού Αυγητίδη Βασίλη. Το συγκεκριμένο φύλλο αγώνα ημερομηνίας 5 Μαρτίου 1983 αναφέρετε σε αναμέτρηση των δυο ομάδων 30 χρόνια πριν που και εκείνος είχε λήξει ισόπαλος και με το ίδιο μάλιστα σκορ.