“Ριγμένες” οι επιχειρήσεις του Κιλκίς -

Τρίτη, 12 Ιανουαρίου, 2021

Υγειονομικοί: Εμβόλιο μόνο το 33%! -

Άτλας: Νίκησε άνετα τη …Νίκη

Η Ανδρική ομάδα του Άτλαντα Κιλκίς η οποία συμμετέχει στο πρωτάθλημα Β΄ Εθνικής κατηγορίας, το Σάββατο νίκησε την αντίστοιχη ομάδα της Νίκης Αιγινίου με 3-1 σετ (25-22, 24-26, 25-16, 25-15) και παραμένει βαθμολογικά στην δεύτερη θέση με 9 βαθμούς με πρώτο τον Ίκαρο Έδεσσας με 12 βαθμούς.

Ο αγώνας ήταν αρκετά καλός. Το χαρακτηριστικό του αγώνα ήταν πως υπήρχαν αρκετές φάσεις με διάρκεια κυρίως στο 2ο σετ. Το μοναδικό σετ με δυνατές άμυνες και τεχνικά κτυπήματα.

Η ομάδα του Άτλαντα έπαιξε χωρίς το βασικό του Λίμπερο. Αυτό είχε ως συνέπεια να είναι λίγο αποσυντονισμένοι οι παίκτες του Άτλαντα κυρίως στην άμυνα. Στο τρίτο και τέταρτο σετ απέδειξαν πως είναι οι νικητές χωρίς να δώσουν περιθώρια ελπίδας για νίκη στην αντίπαλη ομάδα.

Σύνθεση ομάδας:

Μπακύρτσης Χρήστος Προπονητής: Πολιτίδης Χάρης, Χειρούλης Γιώργος, Πελτιάν Κυριάκος, Χριστοφορίδης Μιχάλης, Τσάρας Απόστολος, Μωυσίδης Τάσος, Σερασκέρης Σάββας (Λίμπερο), Χαραλαμπίδης Βασίλειος, Καπούλας Κώστας, Μακρογιάννης Στέφανος, Καραγκιόζογλου Χρήστος

Έχασαν οι παγκορασίδες

Η ομάδα των παγκορασίδων ηττήθηκε από την αντίστοιχη Σκύδρα με 3-0 σετ (17-25, 25-27, 12-25)

Στο πρώτο σετ οι παίκτριες του Άτλαντα δεν μπόρεσαν να ανταποκριθούν σωστά στα δύσκολα σερβίς της αντίπαλης ομάδας. Έτσι έχασαν εύκολα το σετ με 17-25.

Στο δεύτερο σετ αφού διόρθωσαν την υποδοχή και πίεσαν στο Σερβίς, ήταν αυτές που έλεγχαν το σετ και προηγούνταν συνεχώς έως το 22-20.

Στο κρίσιμο αυτό σημείο ένα καταφανέστατο λάθος σφύριγμα της διαιτητού σε φάση που έγινε μπροστά της (ανύπαρκτο Blockout) έφερε τα πάνω κάτω στο σετ και στον αγώνα. Αποτέλεσμα να χαθεί το σετ με 25-27 και ο αγώνας με 3-0 σετ.

Μπακύρτσης Χρήστος Προπονητής: Γεωργιάδου Εριέτη, Κέλλνερ Νέλλη, Παπαδοπούλου Ειρήνη, Κέλλνερ Βάσια, Παπαδοπούλου Ευγενία, Μπακύρτζη Χριστίνα, Αμοιρίδου Ελεάνα (Λίμπερο), Χονδροματίδου Στεφανία, , Δραγούτσου Μαρία. Κάργου Ελπινίκη.