Την Πέμπτη η Λαϊκή του Κιλκίς -

Έργα 1,2 εκατ. για συντήρηση δρόμου -

Άρης: Ξανά στην Α’ μετά 27 χρόνια!

aris-panteleimona

Μια από τις σημαντικότερες νίκες στην ιστορία του πέτυχε ο Μ.Γ.Σ. Άρης Παντελεήμονα στην πρώτη αγωνιστική των μπαράζ ανόδου επί της Θύελλας Δοϊράνης με 0-1 σκορ εξασφαλίζοντας την άνοδο στην επόμενη κατηγορία.

Σε μια αναμέτρηση όπου πρωταγωνίστησαν οι δυο τερματοφύλακες ανακόπτοντας τις πολλές και σπουδαίες ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν και από τις δυο πλευρές, σε μια αναμέτρηση όπου και οι δυο ομάδες «πάλεψαν» για την νίκη μέχρι το τέλος τελικά στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με σουτ λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή ο Λιθοξόπουλος Φώτιος πέτυχε το νικητήριο τέρμα χαρίζοντας τους τρεις βαθμούς και την άνοδο στην  ομάδα του Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα. Ένα τέρμα που πανηγυρίστηκε δεόντως από ποδοσφαιριστές και φιλάθλους, ένα τέρμα τόσο πολύτιμο από έναν τόσο σπουδαίο ποδοσφαιριστή.

Η κατάκτηση του τίτλου του πρωταθλητή είναι πλέον ο επόμενος στόχος για την ομάδα του Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα που θα υποδεχτεί τον Θρίαμβο Μουριών στις 27 Απριλίου και τον Μακεδονικό Δροσάτου στις 4 Μαΐου με ώρα έναρξης τις 17:00.