Εξανέστη από το… βήμα του twitter -

Την Πέμπτη η Λαϊκή του Κιλκίς -

Έργα 1,2 εκατ. για συντήρηση δρόμου -

Άρης: Νίκη χωρίς δυσκολίες

Άρης Παντελεήμονα 2012-13Με χαρακτηριστική άνεση πέρασε από τον Διπόταμο ο Μ.Γ.Σ. Άρης Παντελεήμονα νικώντας την τοπική Αναγέννηση με 0-2 σκορ. Ο Λιθοξόπουλος Φώτιος στο 41ο λεπτό με ευθύβολο σουτ και ο Παναγιωτίδης Γεώργιος στο 61ο με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι οδήγησαν την ομάδα στην έβδομη νίκη της στο πρωτάθλημα σε εννέα αναμετρήσεις.

Μεγάλη η διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων με τους γηπεδούχους να περιορίζονται στο μισό γήπεδο καθόλη την διάρκεια της αναμέτρησης αναζητώντας λύσεις στην συνεχόμενη πίεση από την ομάδα του Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα. Αξιοσημείωτο χαρακτηριστικό της αναμέτρησης η μηδενική επαφή του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων με την μπάλα σε ολόκληρο το πρώτο ημίχρονο κάτι σπάνιο για ποδοσφαιρικό αγώνα.

Μετά και το τέλος της δέκατης αγωνιστικής η ομάδα εξακολουθεί να βρίσκετε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 22 βαθμούς, έναν μακριά από την κορυφή, και συντελεστή 20-6 τέρματα.

Επόμενη αναμέτρηση για τον Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα, τελευταία του πρώτου γύρου, την Κυριακή 15 Δεκεμβρίου στις 15:00 εντός έδρας με τον Αετό Κορωνούδας.