“Το Κιλκίς, χαβούζα της χώρας”! -

Αναφορά Φραγγίδη για Εσπερινό -

Δευτέρα, 25 Ιανουαρίου, 2021

Άρης: Ευρεία νίκη με ανατροπή

Την ένατη νίκη του στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Μ.Γ.Σ. Άρης Παντελεήμονα στην αναμέτρηση με τον Π.Α.Ο.Κ. Κεντρικού επικρατώντας άνετα με 5-1 σκορ.

aris-panteleimonaΑν και βρέθηκε στο 20ο λεπτό πίσω στο σκορ αντέδρασε σωστά φτάνοντας στο 45ο στην ισοφάριση με τέρμα του Ρωσσίδη Άκη.

Στο δεύτερο μισό ο Μ.Γ.Σ. Άρης Παντελεήμονα υπήρξε εξαιρετικά παραγωγικός σημειώνοντας άλλα τέσσερα τέρματα. Το 2 – 1 πέτυχε εκ νέου ο Ρωσσίδης Άκης στο 55ο λεπτό, το 3-1 ο Παναγιωτίδης Πασχάλης στο 59ο, το 4-1 με τρίτο προσωπικό του τέρμα στην αναμέτρηση ο Ρωσσίδης Άκης στο 76ο και το τελικό 5-1 ο Παναγιωτίδης Πασχάλης στο 82ο λεπτό.

Με συνολικά 14 τέρματα ο ένας και 12 ο άλλος οι ποδοσφαιριστές Παναγιωτίδης Πασχάλης και Ρωσσίδης Άκης βρίσκονται στην κορυφή του πίνακα των σκόρερ της ομάδας.

Μετά και το τέλος της δέκατης έβδομης αγωνιστικής η ομάδα παρέμεινε στην 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 31 βαθμούς και συντελεστή 40-23 τέρματα.

Επόμενη αναμέτρηση για τον Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα την Κυριακή 8 Μαρτίου στις 16:00 εντός έδρας με την Αναγέννηση Πλαγιάς για την 18η αγωνιστική του πρωταθλήματος.