Πυροπροστασία σε 75 σχολικές μονάδες -

Νέες αναρτήσεις για δασικ. χάρτες -

Τετάρτη, 13 Ιανουαρίου, 2021

Άρης: Επιτυχημένη επιστροφή

aris-panteleimonaΜε νίκη επί της Θύελλας Δοϊράνης με 1-3 σκορ στην 1η αγωνιστική ξεκίνησε τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα ο Μ.Γ.Σ. Άρης Παντελεήμονα.

Αν και ξεκίνησε νωχελικά την αναμέτρηση και βρέθηκε μάλιστα και πίσω στο σκορ στο 18ο λεπτό μπόρεσε τελικά να συνέλθει και να φτάσει στην νίκη παρά τις αντίξοες καιρικές συνθήκες που αντιμετώπισε. Αρχικά έφτασε στην ισοφάριση με ένα εξαιρετικό σε εκτέλεση τέρμα του Λιθοξόπουλου Φώτη στο 43ο λεπτό για να ακολουθήσουν άλλα δυο στο 81ο και 83ο λεπτό με σκόρερ τους Παπαδόπουλο Σταύρο και Παναγιωτίδη Πασχάλη, αντίστοιχα.

Ανατροπή με πολλές χαμένες ευκαιρίες, δυο δοκάρια και με τον πλήρη έλεγχο του παιχνιδιού σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα πήρε την νίκη και τους τρεις βαθμούς.

Επόμενη αναμέτρηση για τον Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα το Σάββατο 4 Οκτωβρίου στις 16:30 εντός έδρας με τον Ηρακλή Φύσκας για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος.