My Twitter Feed

21 Φεβρουάριος, 2019

ΕΙΔΗΣΕΙΣ.ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ:

Εκδήλωση ΚΙΝΑΛ με Χριστοδουλάκη -

Τετάρτη, 20 Φεβρουάριος, 2019

Σούλης: Τέλος στο «τσιμεντόπαρκο» -

Τετάρτη, 20 Φεβρουάριος, 2019

ΕΛΜΕ: Συνέλευση για τα προβλήματα -

Τετάρτη, 20 Φεβρουάριος, 2019

ELVIAL: Εξαγωγές και επέκταση -

Τρίτη, 19 Φεβρουάριος, 2019

Διακήρυξη θέσεων και προτάσεων -

Τρίτη, 19 Φεβρουάριος, 2019

Θέσεις εργασίας σε Κουκάκη AE -

Δευτέρα, 18 Φεβρουάριος, 2019

«Φυσιολογική» ήττα εκτός, του Αλέξανδρου -

Δευτέρα, 18 Φεβρουάριος, 2019

ΓΑΣΚ: Μεγάλη νίκη επί της Άρτας -

Δευτέρα, 18 Φεβρουάριος, 2019

Χαρτογραφεί τους δήμους η ΝΔ

Τη χαρτογράφηση των προβλημάτων σε δήμους και περιφέρειες ανέθεσε ο Κ. Μητσοτάκης στους τομεάρχες του κόμματός του, με τους δήμους του νομού Κιλκίς να ανατίθενται στον Κωστή Χατζηδάκη, ενώ στον Γιώργο Γεωργαντά ανατέθηκε η ευθύνη για τους δήμους των νομών Δράμα και Καβάλας.

Με τις αναθέσεις θεωρείται ότι ο κ. Μητσοτάκης θέτει γι` ακόμα μια φορά το κόμμα και τα στελέχη του σε εκλογική ετοιμότητα. Οι τομεάρχες θα είναι υπεύθυνοι για την εξειδίκευση του προγράμματος του κόμματος της αξιωματικής αντιπολίτευσης και για την ενίσχυση του στελεχιακού δυναμικού, με στόχο την ετοιμότητα τόσο για τις εθνικές όσο και για τις περιφερειακές και δημοτικές εκλογές.

 

Η κατανομή των «γαλάζιων” τομεαρχών έχει ως εξής:

  • Αν. Μακεδονία και Θράκη : Δένδιας Νίκος (νομοί Ξάνθης, Ροδόπης, Έβρου), Γεωργαντάς Γιώργος (Δράμας, Καβάλας)
  • Αττική : Βρούτσης Ιωάννης (Δήμοι υπολοίπου Αττικής), Καραμανλής Κώστας (Δήμοι Αγ.Παρασκευής, Αγ.Δημητρίου, Αλίμου, Αμαρουσίου, Βριλησσίων, Βύρωνος, Γλυφάδας, Δάφνης-Υμηττού, Ελληνικού-Αργυρούπολης, Ζωγράφου, Ηλιουπόλεως, Ηρακλείου, Καισαριανής, Καλλιθέας, Κηφισιάς-Εκάλης-Ν.Ερυθραίας, Λυκόβρυσης-Πεύκης, Μεταμόρφωσης, Ν.Σμύρνης, Π.Φαλήρου, Παπάγου-Χολαργού, Πεντέλης-Ν.Πεντέλης-Μελισσίων, Φιλοθέης-Ψυχικού-Ν.Ψυχικού, Χαλανδρίου), Πλακιωτάκης Ιωάννης (A’ & B’ Πειραιώς), Σταϊκούρας Χρήστος (Α’ Αθήνας & Δήμοι Αγ.Βαρβάρας, Αγ.Αναργύρων-Καματερού, Αιγάλεω, Γαλατσίου, Ιλίου, Μοσχάτου-Ταύρου, Ν.Ιωνίας, Περιστερίου, Πετρουπόλεως, Φιλαδέλφειας-Χαλκηδόνος, Χαϊδαρίου)
  • Βόρειο Αιγαίο : Κόνσολας Εμμανουήλ
  • Δυτική Ελλάδα : Κικίλιας Βασίλης
  • Δυτική Μακεδονία : Αραμπατζή Φωτεινή (νομοί Γρεβενών, Κοζάνης), Σκρέκας Κώστας (Καστοριάς, Φλώρινας)
  • Ήπειρος : Κεραμέως Νίκη (νομοί Πρέβεζας, Άρτας), Παναγιωτόπουλος Νίκος (Ιωαννίνων, Θεσπρωτίας)
  • Θεσσαλία : Γεωργιάδης Σπυρίδων – Άδωνις
  • Ιόνια Νησιά : Οικονόμου Βασίλης
  • Κεντρική Μακεδονία : Κεφαλογιάννη Όλγα (Α΄& Β΄Θεσ/κης), Χατζηδάκης Κωστής (νομοί Ημαθίας, Κιλκίς, Πέλλας, Πιερίας, Σερρών, Χαλκιδικής)
  • Κρήτη : Μπακογιάννη Ντόρα
  • Νότιο Αιγαίο : Βαρβιτσιώτης Μιλτιάδης
  • Πελοπόννησος : Βορίδης Μάκης (νομοί Κορινθίας, Αργολίδας, Αρκαδίας) Κουμουτσάκος Γεώργιος (Μεσσηνίας, Λακωνίας)
  • Στερεά Ελλάδα : Ασημακοπούλου Άννα – Μισέλ
Σχολιάστε