ΔΕΥΑΠ: Απάντηση στη ΛΑΣΥ -

Χαμόγελα απ`τα 2 μόνο κρούσματα -

Τρίτη, 19 Ιανουαρίου, 2021

Τα κατάφερε και με Θύελλα

aris-panteleimona-kilkisΤην δεύτερη νίκη του στο πρωτάθλημα σημείωσε ο Μ.Γ.Σ. Άρης Παντελεήμονα καθώς νίκησε την Θύελλα Δοϊράνης με 3-0 σκορ στην τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Αφού πρώτα σπατάλησε ολόκληρο το πρώτο μισό της αναμέτρησης με νωχελικό και ανούσιο παιχνίδι στο δεύτερο ημίχρονο σκόραρε τρεις φορές φτάνοντας τελικά σε μια εύκολη και δίκαιη νίκη.

Στο 50`, 85` και με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 88` λεπτό ο Παναγιωτίδης Πασχάλης πραγματοποιώντας εξαιρετική εμφάνιση πέτυχε χατ τρικ και βρέθηκε στην κορυφή των σκόρερ με συνολικά τέσσερα τέρματα.

Μετά και το τέλος της τρίτης αγωνιστικής η ομάδα βρίσκετε στην 3η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 6 βαθμούς και συντελεστή 8-4 τέρματα.

Επόμενη αναμέτρηση για τον Μ.Γ.Σ. Άρη Παντελεήμονα την Κυριακή 27 Οκτωβρίου στις 15:00 εκτός έδρας με τον Χειμαδιακό Χειμαδιού για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος.