Παρασκευή, 22 Ιανουαρίου, 2021

“Επικίνδυνο τα άνοιγμα σχολείων” -

Τρία κρούσματα, 1008 εμβολιασμοί -

Παντελεήμων: Μπορούσε και τη νίκη

Ισόπαλος με 1-1 σκορ ανεδείχθη ο Μ.Γ.Σ. ΑΡΗΣ Παντελεήμονα στην πρώτη αγωνιστική του πρωταθλήματος με αντίπαλο τον ΠΟΝΤΙΑΚΟ Νέας Σάντας. Η επιστροφή της ομάδας στην Α’ κατηγορία της Ε.Π.Σ. Κιλκίς συνοδεύτηκε από μια πολύ καλή εμφάνιση  κόντρα στον πάντα δυνατό στην έδρα του ΠΟΝΤΙΑΚΟ.

36. Μ.Γ.Σ. ΑΡΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑ (2011-2012)

Αγωνιστικά οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και κατάφεραν να προηγηθούν πετυχαίνοντας τέρμα στα μέσα του ημιχρόνου πηγαίνοντας με προβάδισμα στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο μισό της αναμέτρησης η ομάδα του Μ.Γ.Σ. ΑΡΗ Παντελεήμονα ανέβασε την απόδοσή της φτάνοντας με αξιώσεις αρκετές φορές στην αντίπαλη περιοχή. Κατάφερε να ισοφαρίσει στο 65ο λεπτό με κοντινό πλασέ του Νικόλαου Σιάνα μέσα από την μικρή περιοχή και λίγο έλειψε να κάνει στο τέλος και την ανατροπή καθώς έφτασε πολύ κοντά και σε ένα δεύτερο τέρμα.

Ο προπονητής Χονδρόπουλος Ηλίας σε δηλώσεις του εξήρε τους ποδοσφαιριστές για την εμφάνισή τους ενώ δεν παρέλειψε να ευχαριστήσει και τους δεκάδες φίλους της ομάδας που την ακολούθησαν και βρέθηκαν στο γήπεδο στηρίζοντας με την παρουσία τους το σύλλογο.

Επόμενη αναμέτρηση για τον Μ.Γ.Σ. ΑΡΗ Παντελεήμονα το Σάββατο 7 Οκτωβρίου στις 16:00 εντός έδρας με τον ΗΡΑΚΛΗ Αργυρούπολης για την 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος.