Κυριακή, 17 Ιανουαρίου, 2021

Ξεκίνησε ο εμβολιασμός των 85+ -

Σάββατο, 16 Ιανουαρίου, 2021

Πέρασε σαν τρένο από το Σουφλί

Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα εκπρόσωπο του νομού Κιλκίς στις επαγγελματικές κατηγορίες της χώρας, με τον Εθνικό Ν. Αγιονερίου να παίρνει το τρίποντο εκτός έδρας με σκορ 2 – 0 επί του Εβρου Σουφλίου, κάνοντας έτσι καλό ποδαρικό ο νέος προπονητής της ομάδας, Π.Διλμπέρης.

n.agioneri-001Σε ένα παιχνίδι όπου δεν υπήρχε αντίπαλος και με ανεβασμένη ψυχολογία ο Εθνικός Ν. Αγιονερίου πέρασε σαν τρένο από το Σουφλί και παίρνοντας το βαθμολογικό τρίποντο επανήλθε στις επιτυχίες κάνοντας ένα νέο ξεκίνημα.

Με γκολ από τα αποδυτήρια ο Μπελίτσας με ωραίο σουτ έδειξε το δρόμο ανοίγοντας το σκορ και ρίχνοντας με το καλησπέρα τους γηπεδούχους στο καναβάτσο.

Και ενώ όλοι θα περίμεναν την αντίδραση των ακριτών του Εβρου ο Κοτσαρίδης με αριστοτεχνική κεφαλιά δεκαπέντε λεπτά αργότερα (17ο λεπτό) διπλασίασε τα τέρματα του Εθνικού γράφοντας το τελικό 2 – 0 όπως εξελίχθηκε το αποτέλεσμα του αγώνα.

Η γρήγορη αυτή διαμόρφωση του σκορ έδωσε άλλον αέρα στο κιλκισιώτικο συγκρότημα και χωρίς άγχος αντιμετώπισε το παιχνίδι με περισσότερη αυτοπεποίθηση και ηρεμία κάνοντας φάσεις που όμως δεν απέδωσαν κάτι καλό.

Σε καμιά στιγμή της αναμέτρησης οι γηπεδούχοι δεν προβλημάτισαν τον Γουναρίδη ο οποίος είχε ένα ήσυχο Κυριακάτικο μεσημέρι και ο διαιτητής Κιγιρτζί (Κομοτηνής) – βοηθοί: Τζιώτζιος Θράκης, Κηλικιώτης Ξάνθης – πέρασε απαρατήρητος αφού δεν είχε κάποιες δύσκολες στιγμές να αντιμετωπίσει.

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ (Δ. Χατνάκης): Μπινόπουλος, Φακίτσας, Πετκίδης, Χατζάκος, Λειβαδιώτης, Δραγανίδης, Αντωνιάδης, Ναθαναηλίδης, Μερτίκας, Ευφραιμίδης, Ζάχος.

ΕΘΝΙΚΟΣ Ν. ΑΓΙΟΝΕΡΙΟΥ (Π. Διλμπέρης): Γουναρίδης, Μπούζουρας, (46΄ Κιόρτσης), Μαργαρίτης, Λουϊζίδης Χ.,Μιλκούδης, Μητσιός, Γαλάνης, Κοτσαρίδης, Υψηλός (60’ Πιπινίκας),Κουτσάγιας (75΄ Αθανασιάδης), Μπελίτσας.