Εξανέστη από το… βήμα του twitter -

Την Πέμπτη η Λαϊκή του Κιλκίς -

Έργα 1,2 εκατ. για συντήρηση δρόμου -

Οι αγώνες του Αετού Κιλκίς

Στην 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β’ κατηγορίας της ΕΚΑΣΚΕΜ η ανδρική ομάδα του Αετού Κιλκίς αγωνίσθηκε εκτός έδρας με την ομάδα ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Γιαννιτσών.

Με πολλές απουσίες, κυρίως τραυματισμών, ο ΑΕΤΟΣ έκανε το χειρότερο ξεκίνημα στο 1ο δεκάλεπτο επιθετικά αλλά και αμυντικά με αποτέλεσμα οι ΙΚΑΡΟΙ με ευστοχία στα τρίποντα και πιεστική άμυνα να δημιουργήσουν διαφορά 16 πόντων η οποία και έκρινε το παιχνίδι. Στο 2ο δεκάλεπτο ο ΑΕΤΟΣ συνέχισε την κακή εμφάνισή του με τη διαφορά να αυξάνει στους 25 πόντους.

Στο 2ο ημίχρονο ο ΑΕΤΟΣ προσπάθησε και μείωσε τη διαφορά στους 16 πόντους. Παρά την άσχημη εμφάνιση ο ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ συνεχίζει πρώτος και θέλει δύο νίκες στους επόμενους αγώνες στο δρόμο για την άνοδο στην Α’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: ΙΚΑΡΟΙ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ – ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ 66-50 (19-3, 40-15, 58-35, 66-50)

Η σύνθεση της ομάδας: Coach: Μπαχταλιάς Κ.
Αμοιρίδης, Ανανιάδης 2, Βακουφτσής 7, Δαρνάκας, Ιατρού 4, Λιάπης 5, Λούπος 6, Μανδράς 13, Μαργαριτίδης, Νταμοτσίδης 9(2), Σιδηρόπουλος, Φιλιππίδης 4.

Τα αποτελέσματα της 12ης αγωνιστικής της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ.

ΠΑΙΔΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

Το παιδικό τμήμα στην 12η αγωνιστική για τον Γ’ όμιλο του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ, αγωνίσθηκε για τελευταία φόρα εντός έδρας με την ομάδα του ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ.

Ο ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ, με αρκετές απουσίες, στο πρώτο δεκάλεπτο ξεκίνησε μουδιασμένα δημιουργώντας μια διαφορά 4 πόντων Στο 2ο δεκάλεπτο η επιθετική λειτουργία ήταν πολύ καλή αυξάνοντας τη διαφορά στους 11 πόντους. Στο 2ο ημίχρονο ο ΑΕΤΟΣ με εξαιρετικές επιθέσεις τελικά επικράτησε πολύ εύκολα με 28 πόντους. Στην επόμενη τελευταία αγωνιστική με νίκη επί του ΓΑΣ ΕΔΕΣΣΑΣ και ανάλογα με το αποτέλεσμα του αγώνα ΑΣ ΣΚΥΔΡΑΙΚΟΥ – ΑΣ ΠΑΝΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ θα καθορισθεί εάν ο ΑΕΤΟΣ θα είναι πρώτος ή δεύτερος στον όμιλό του.

Τα δεκάλεπτα του αγώνα: ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ – ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ 83-55 (18-14, 42-31, 56-42, 83-55).

Αμοιρίδης 28, Βλαχονάσιος 15(1), Γρηγοριάδης 2, Ζηρίδης 6, Μαραντίδης, Μπουρουτζάκης 4, Τζίμος 6, Τσαρίδης 22, Τσούλης.