Ποιοι εκλέχτηκαν στη νέα ΝΕ Κιλκίς -

“Υποβάθμιση και της Γουμένισσας” -

Κοιτάμε Μπροστά χωρίς απόβλητα -

Νίκες για Αλέξανδρο Κιλκίς

alexandrosΗ αρχή έγινε το Σάββατο το πρωί στην Γουμένισσα όπου οι παίδες με κεκτημένη ταχύτητα από το προηγούμενο αγώνα που συνέτριψαν τον Κιλκισιακό με 4-2, επιβλήθηκαν και του Πάικου με 1-2 εκτός έδρας και προπορεύονται στην βαθμολογία του παιδικού πρωταθλήματος της ΕΠΣ Κιλκίς.

Την Κυριακή οι ανδρική ομάδα της Ακαδημίας με πολλές ελλείψεις πέρασε και από το εμπόδιο του Ηρακλή Κοιλαδίου εκτός έδρας με νίκη 1-4. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 8’ ο Ντουντούκης με ατομική ενέργεια και άψογο πλασέ και στο 18’ ο Θανάσης Σαρηγιαννίδης με σουτ μετά από ασίστ του Ντουντούκη. Το ημίχρονο έκλεισε με 1-2 αφού στο 38’ το Κοιλάδι μείωσε το σκορ.

Στην επανάληψη ο Αλέξανδρος πιέσθηκε για 10 λεπτά αλλά αφού ισορρόπησε το παιχνίδι πέτηχε στο 68’ το 1-3 με τον Τσιμπούκα και στο 89’ το 1-4 πάλι με τον Ντουντούκη.

Μετά τα χθεσινά αποτελέσματα ο Αλέξανδρος Κιλκίς παραμένει δεύτερος στην βαθμολογία της Α’ Ερασιτεχνικής κατηγορίας της ΕΠΣΚιλκίς και όλα όπως δείχνουν θα κριθούν στα play offs για την άνοδο.