Εξανέστη από το… βήμα του twitter -

Την Πέμπτη η Λαϊκή του Κιλκίς -

Έργα 1,2 εκατ. για συντήρηση δρόμου -

Νέα νίκη για τον ΓΑΣ Κιλκίς

Πιο εύκολα από ότι δείχνει το τελικό 28-24 επικράτησε ο ΓΑΣ Κιλκίς του Αρίωνα Πτολεμαΐδας και έφτασε στους 15 βαθμούς στο πρωτάθλημα έπειτα από δέκα αγωνιστικές.

Η ομάδα του Γιάννη Λαζαρίδη από το τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου ανέβασε στροφές και δεν δυσκολεύτηκε να πάρει ακόμη μια νίκη και να μειώσει την διαφορά από τις δύο πρώτες θέσεις.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 10-9 στο 25′ αλλά από εκεί και πέρα ο ΓΑΣΚ βγήκε σε αιφνιδιασμούς και έκλεισε το πρώτο μέρος μπροστά στο σκορ με 14-11.

Και στο δεύτερο ημίχρονο το κιλκισιώτικο συγκρότημα είχε τον έλεγχο, έπαιξαν όλοι οι παίκτες που είχε στη διάθεσή του ο προπονητής, με το σκορ στο 50′ να ανεβαίνει στο 26-18.

Τελικά το μόνο που κατάφερε ο Αρίων ήταν να μειώσει στο 28-24.

ΓΑΣ Κιλκίς: Τριανταφύλλου, Ιλερής 2, Μέγκας 3, Δούγιας 7, Πιστόλας, Γρηγοριάδης 4, Γιαβασίδης 3, Α. Φαχουρίδης 3, Σ. Φαχουρίδης, Β. Τοκατζόγλου 4, Κουσίδης, Κωστόπουλος 1, Βιολιτζής, Ψάρρας, Σακαλής 1.