ΕΝΙΚ: Στηρίξτε το νοσοκομείο μας -

Περιπατητές: Υπέρ της μονάδας αλλά… -

Τρίτη, 23 Φεβρουαρίου, 2021

Μόνος πρώτος ο Κιλκισιακός

kilkisiakos-001Με “ντόρτια” στην έδρα του επί του Αγ. Χαραλάμπους (4 – 1), ο Κιλκισιακός στρογγυλοκάθησε ήδη μόνος στη κορυφή έχοντας το “3 στα 3”. Τον ακολουθεί, επίσης μόνος στη 2η θέση, ο ΠΑΟΝΕ Επταλόφου, ο οποίος έχασε τους πρώτους του βαθμούς στο Πεδινό (2 – 2).

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Α1 της ΕΠΣ Κιλκίς έχουν ως εξής:

14 ΑΣΤΕΡΑΣ Μ.Βρύσης                    0
*ΠΑΪΚΟ Γουμένισσας και ΑΣΤΕΡΑΣ Μ.Βρύσης έχουν από έναν αγώνα λιγότερο.

“3 στα 3” ο Κιλκισιακός

Το απόλυτο συνεχίζει να έχει ο Κιλκισιακός, ο οποίος στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος επικράτησε εντός έδρας με 4-1 του Ποντιακού Αγίου Χαραλάμπους.

Οι φιλοξενούμενοι στο 6′ άνοιξαν το σκορ με τον Τοπχαρά. Ο Κιλκισιακός χωρίς να χάσει χρόνο, έκλεισε στο μισό γήπεδο τους αντιπάλους του και έψαξε άμεσα την ισοφάριση.

Ο Δρόσος στο 10′ με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα λίγο έξω, ενώ στο 22′ είδε τον τερματοφύλακα Τριανταφυλλίδη να απομακρύνει το σουτ του. Νέαπροσπάθεια του Βαχανελίδη στο 38′ αποκρούστηκε από τον αντίπαλο πορτιέρο.

Τελικά στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο αρχηγός Σπύρος Ματεντζίδης με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσα.

Στην επανάληψη ανέλαβε δράση ο Νίκος Μπελίτσας! Αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ στο 49′ και “κεραυνός” έξω από τη περιοχή δύο λεπτά αργότερα, έστειλε τη μπάλα “συστημένη” δύο φορές στο δεξί “παραθυράκι”.

Στο 80′ ωραία συνεργασία των Δασκάλου και Ευθυμιάδη, έβγαλαν μόνο του τον Κώστα Ραφαελίδη που “τσίμπησε” τη μπάλα για το τελικό 4-1.

“Ευχαριστούμε τον φίλαθλο κόσμο του Κιλκίς που έδωσε για ακόμη μια φορά δυναμικό παρών στο γήπεδο, και τον προσκαλούμε στο εκτός έδρας παιχνίδι του Σαββάτου με τον Επτάλοφο”, τονίζει σε ανακοίνωσή της, η διοίκηση της ομάδας.

ΚΙΛΚΙΣΙΑΚΟΣ: Αβραμίδης, Νικολαΐδης (53′ Τσαμτζίδης), Ραφαελίδης, Μαυροκεφαλίδης, Ματεντζίδης, Κουραλίδης, Μπελίτσας, Ευθυμιάδης, Ρωμανίδης (61′ Δασκάλου), Βαχανελίδης, Δρόσος (58′ Χ. Παπαδόπουλος).

ΑΓΙΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ: Τριανταφυλλίδης, Καραπιπερίδης, Ντέμε, Νούκα, Ελέζογλου, Τσαουσίδης, Ζαπουλίδης (73′ Χατζημλάδης), Παπαλέξης (76′ Κουτσάγιας), Θεοδοσίου, Ακριτίδης (57′ Χατζησλάρι), Τοπχαράς.