Αποχαιρετισμός στον Γιώργο Γίτσο -

ΝΔ: Δυσαρέσκεια στη Βόρ. Ελλάδα -

Δ. Κιλκίς: 50 έκτακτες προσλήψεις -

Εύκολη νίκη των Ποντίων επί του Άρη

Με νίκη ολοκλήρωσε και την 3η αγωνιστική στον 4ο όμιλο της Β΄ εθνικής ο ΑΜΣ ΠΟΝΤΙΩΝ, αφού στο δυσκολότερο παιχνίδι μέχρι τώρα και μάλιστα εκτός έδρας κέρδισε τον ΑΡΗ Θεσσαλονίκης σχετικά εύκολα με 24-32.

Η ομάδα των Ποντίων ξεκίνησε το παιχνίδι νευρικά και παρόλη την αστοχία της κατάφερε να μείνει κοντά στο σκορ μέχρι το 15΄ λόγο της καλής της άμυνας και ΚΥΡΙΩΣ λόγο των αποκρούσεων του νεαρού ΣΠΥΡΟΥ ΛΑΣΚΑΚΗ που φάνταζε ΑΝΙΚΗΤΟΣ.

Η εικόνα του σκορ άλλαξε μετά το 15΄ αφού μαζί με την ευστοχία ήρθε και η ηρεμία με αποτέλεσμα με ένα σερί 0-4 και επιμέρους σκορ 5-11 να μετατρέψει το 7-6 σε 12-17 που ήταν και το σκορ του ημίχρονου. Η διαφορά αυτή διατηρήθηκε και στο 2ο ημίχρονο και μάλιστα στα τελευταία 10΄ μεγάλωσε κλείνοντας στο ευρύ 24-32.

Αξιοσημείωτη ακόμη μια φορά η εμφάνιση των εφήβων με κορυφαία αυτή του τερματοφύλακα Σπύρου Λασκάκη που είχε εκπληκτικό ποσοστό αποκρούσεων (45%)

Πεντάλεπτα:2-1, 5-5, 7-6, 7-10, 9-13, 12-17ημιχρ. 14-17, 16-18, 18-21, 20-23, 20-27, 24-32τελικό

Τα τέρματα σημείωσαν : Κουσίδης Ιωάννης 6 γκολ, Τσιβιντζέλης Αθανάσιος 4 γκολ, Κωστόπουλος Δημήτριος 2 γκολ, Τριανταφυλλίδης Ηλίας, Σταυράκης Στέργιος , Καλαιτζής Γ. (7), Κωστόπουλος Γ. (4), Χοτζούδης Λ.(6), Κωστόπουλος Κ Σαλαβασίδης Γρηγόρης (2) Αριστείδου Μάριος (1), Χριστοδουλου Αθανάσιος. Μωυσίδης Άρης, Βαλής Κων/νος