Ξανά στη θλιβερή “κανονικότητα” -

Αποχαιρετισμός στον Γιώργο Γίτσο -

ΝΔ: Δυσαρέσκεια στη Βόρ. Ελλάδα -

Επιτυχίες του Αίαντα στα Γιαννιτσά

marathoniosΓια ακόμη μία χρονιά πραγματοποιήθηκε στα Γιαννιτσά την Κυριακή ο πετυχημένος αγώνας «Δρόμος Θυσίας», αφιερωμένος στημνήμη των 120 εκτελεσθέντων Γιαννιτσιωτών την 14ηΣεπτεμβρίου 1944 κατά τη Γερμανική κατοχή με την συνεργασία της ΟΜΑΔΑΣ ΜΑΡΑΘΩΝΙΟΥ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ-ΟΜΓ και της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ  ΠΕΛΛΑΣ-ΚΙΛΚΙΣ.

Εφέτος οι αθλητές που τερμάτισαν στον ημιμαραθώνιο έφτασαν τους 219 ενώ πολύ μεγάλη ήταν και η συμμετοχή στα 6000μ. του δρόμου υγείας.

Στον ημιμαραθώνιο δρόμο συμμετείχε και ο αθλητής του Α.Σ. ΑΙΑΣ Κιλκίς, Αντώνης Μηλιώτης με πολύ μεγάλη επιτυχία. Ο αθλητής του Φίλιππου Μισαηλίδη συνδύασε την πολύ καλή 11η θέση της γενικής κατάταξης με νέο προσωπικό ρεκόρ στη διαδρομή τερματίζοντας σε χρόνο 1:31:59. Ταυτόχρονα στην κατηγορία του, των ανδρών 36-40 ετών, ήταν 4ος. Ο αθλητής του Αίαντα θα συμμετάσχει και στον Νυχτερινό Ημιμαραθώνιο της Θεσσαλονίκης στις 18/10 μπαίνοντας στην τελική ευθεία της προετοιμασίας του για τον Κλασικό Μαραθώνιο της Αθήνας τον Νοέμβριο.

Η ομάδα των δρομέων του Α.Σ. ΑΙΑΣ προετοιμάζεται ώστε να λάβει μέρος την επόμενη Κυριακή στον Υψηλάντειο δρόμο στην Νέα Τραπεζούντα Πιερίας.