My Twitter Feed

11 Μαΐου, 2024

ΕΙΔΗΣΕΙΣ.ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ:

“Μοντέλο για τη χώρα το Σταραμάκι” -

Παρασκευή, 10 Μαΐου, 2024

Επίσκεψη Δένδια για ευρωεκλογές -

Πέμπτη, 9 Μαΐου, 2024

ΠΑΣΟΚ: Το πρόγραμμα ομιλιών -

Τετάρτη, 8 Μαΐου, 2024

3,8 εκ. για συντήρηση δρόμων -

Τρίτη, 30 Απριλίου, 2024

Στη Βουλή οι διακοπές σε φ/β -

Τρίτη, 30 Απριλίου, 2024

ΑΔΕΔΥ: Όλοι σε απεργία 1ης Μάη -

Τρίτη, 30 Απριλίου, 2024

Κάλεσμα φορέων για τη 1η Μάη -

Τρίτη, 30 Απριλίου, 2024

ΑΟΚ: Απίστευτη ανατροπή από το ΙΕΚ ΔΕΛΤΑ -

Κυριακή, 28 Απριλίου, 2024

Επιτυχές το πρωτάθλημα Σκακιού

Ολοκληρώθηκαν την Κυριακή 14 Μαΐου οι τριήμεροι αγώνες του 21ου Ατομικού Πρωταθλήματος Σκακιού Κεντροδυτικής Μακεδονίας 2023, με τη συμμετοχή 50 σκακιστών και σκακιστριών.

Διοργανωτές ήταν ο Σκακιστικός Όμιλος Κιλκίς και η Ένωση Σκακιστικών Σωματείων Κ.Δ. Μακεδονίας. Στους αγώνες που πραγματοποιήθηκαν στο ξενοδοχείο «Βικτώρια» στο Κιλκίς συμμετείχαν αθλητές από σκακιστικά σωματεία της Φλώρινας, Πτολεμαΐδας, Κοζάνης, Έδεσσας, Γιαννιτσών, Κιλκίς αλλά και της Θεσσαλονίκης.

Οι αγώνες περιλαμβάναν τoΑνοιχτό Ατομικό Πρωτάθλημα της Ένωσης καθώς και την Προκριματική Φάση των Πανελληνίων Ατομικών Νεανικών Πρωταθλημάτων 2023 (παίδων – κορασίδων). Τα πρωταθλήματα ήταν βαθμολογημένα με διεθνείς βαθμούς αξιολόγησης ELOκαι καλύπτονταν διαρκώς διαδικτυακά στην ιστοσελίδα https://chess-results.com/tnr762453.aspx, όπου υπάρχουν και τα αναλυτικά αποτελέσματα ανά κατηγορία.

Η επόμενη διοργάνωση του Σκακιστικού Ομίλου Κιλκίς έχει προγραμματιστεί για την Κυριακή 18 Ιουνίου 2023 και είναι το 1ο Ανοιχτό Τουρνουά Ράπιντ (γρήγορου σκακιού) «Λευτέρης Ναβροζίδης».

Ακολουθούν οι τρεις πρώτοι κάθε κατηγορίας:

ΟΠΕΝ
1ος ΚΕΣΙΔΗΣ ΟΔΥΣΣΕΑΣ Λ.Π. ΦΛΩΡΙΝΑΣ
2ος ΜΟΣΧΟΥΤΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ
3ος ΣΤΕΦΑΝ ΒΙΚΤΩΡ Ο.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
ΠΑΙΔΩΝ U16
1ος ΔΟΓΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ Σ.Ο. ΚΟΖΑΝΗΣ «ΑΕΤΟΙ»
2ος ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ Ε.Σ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
3ος ΠΑΠΑΘΕΟΔΩΡΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ
ΠΑΙΔΩΝ Α14
1ος ΣΙΔΕΡΗΣ ΜΙΧΑΗΛ Σ.Ο. ΚΟΖΑΝΗΣ «ΑΕΤΟΙ»
2ος ΒΛΑΧΙΔΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ
3ος ΓΑΛΕΑΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ
ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α12
1ος ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Λ.Π. ΦΛΩΡΙΝΑΣ
2ος ΒΛΑΧΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ
3ος ΚΩΦΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ-ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ
ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α10
1ος ΛΟΥΤΑΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Σ.Ο. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ «ΠΤΟΛΕΜΑΙΟΣ»
2ος ΖΑΦΕΙΡΙΟΥ ΚΑΛΛΙΝΙΚΟΣ Ο.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
3ος ΜΠΑΧΤΣΕΒΑΝΗΣ ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΣ Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ
ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Α08
1ος ΜΕΚΟΛΛΙ ΗΡΑΚΛΗΣ Ο.Σ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
2ος ΚΑΦΕΤΖΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ
3ος ΤΣΙΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ16
ΣΑΜΑΡΑ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Π.Α.Σ. ΕΔΕΣΣΑΙΩΝ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ 8Χ8
ΚΕΧΑΪΔΟΥ ΞΑΝΘΙΠΠΗ Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ
ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ14
ΓΚΟΥΒΑ ΔΗΜΗΤΡΑ Σ.Ο. ΚΟΖΑΝΗΣ «ΑΕΤΟΙ»
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ12
ΜΠΑΓΓΕΑ ΜΑΡΙΑ Π.Α.Σ. ΕΔΕΣΣΑΙΩΝ ΣΚΑΚΙΣΤΩΝ 8Χ8
ΤΣΑΛΙΚΙΔΟΥ ΒΑΛΕΝΤΙΝΗ Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ
ΓΙΟΒΑΝΟΥΔΗ ΧΑΡΑ Σ.Ο. ΚΙΛΚΙΣ
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ10
ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ ΕΛΕΝΗ Σ.Ο. ΚΟΖΑΝΗΣ «ΑΕΤΟΙ»
ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Κ08
ΤΑΦΑΚΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΘΕΟΧΑΡΙΑ Σ.Α. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ «ΚΩΣΤΑΣ ΑΛΕΞΙΟΥ»
Σχολιάστε