Παρασκευή, 5 Φεβρουαρίου, 2021

Δίωξη Καλεμκερίδη για καταγγελίες -

Δύο νέοι παθολόγοι στο ΓΝ Γουμένισσας -

Εντυπωσίασε ο Κιλκισιώτης Αλεξανδρίδης

xantbolΓια μια ακόμη φορά (4η συνεχόμενη) πραγματοποιήθηκε το διεθνές τουρνουά χειροσφαίρισης <<Βριληττός>> στη Βέροια. Το τουρνουά είχε διάρκεια 5 ημερών (22-27 Απριλίου 2016) και συμμετείχαν 16 ομάδες (8 ελληνικές και 8 ξένες) στην κατηγορία των παμπαίδων και 6 εθνικές ομάδες στην κατηγορία των παίδων.

alexandridisΣτην κατηγορία των παμπαίδων είχαμε και την συμμετοχή του Κιλκισιώτη αθλητή, Παντολέων Αλεξανδίδη, που αγωνίστηκε στο τουρνουά με την ομάδα της Πυλαίας, μετά από έγκριση που πήρε από την Ομοσπονδία Χειροσφαίρισης Ελλάδος (ΟΧΕ). Η ομάδα της Πυλαίας κατέκτησε την 9η θέση, που ήταν το μέγιστο που μπορούσε να διεκδικήσει μετά την φάση των ομίλων. Νικήτρια της κατηγορίας ήταν η Κροάτικη ομάδα <Κροάσια Ζάγκρεμπ>.

Ο Αλεξανδρίδης πραγματοποίησε εξαιρετικές εμφανίσεις σε όλους τους αγώνες και αναδείχτηκε 2ος σκόρερ της διοργάνωσης με 47 γκολ, ενώ τιμήθηκε και από την Οργανωτική Επιτροπή του <<Βριληττός>> με το βραβείο «Ξεχωριστός Αθλητής της διοργάνωσης».