Διασωληνωμένος ο Εμμανουήλ -

Κ. Κιλτίδης με θλίψη και θυμηδία! -

ΚΚΕ: Όχι στη μονάδα αποβλήτων -

Διπλό της Γουμένισσας στην Αριδαία

Ήσυχα κύλησε ο αγώνας στο κλειστό της Αριδαίας στο πλαίσιο της ενδέκατης αγωνιστικής ημέρας του πρωταθλήματος της ΕΚΑΣΚΕΜ. Ο Α.Ο.Κ. αντιμετώπισε τον τοπικό Π.Α.Ο.Κ. με το τελικό αποτέλεσμα να αναδεικνύει την ομάδα μας ως μεγάλη νικήτρια!

basket-goumenissa-001Η Γουμένισσα μπήκε νωθρά στον αγωνιστικό χώρο και αυτό φαίνεται από το σκορ του πρώτου δεκαλέπτου (13-15). Η συνέχεια ανηκε δικαιωματικά στους φιλοξενούμενους που αυξησαν την διαφορά στους 11 πόντους (23-34).

Στο δεύτερο ημίχρονο η Γουμένισσα με εξαιρετική άμυνα περιορισε τους γηπεδούχους σε 9 πόντους ανά δεκάλεπτο με αποτέλεσμα η τελική διαφορά να φτάσει στους 24 πόντους (41-65).

Δεκάλεπτα:13-15, 23-34, 32-48, 41-65

Διαιτητές: Ντόγκας, Χατζηχαρίσης

Α.Ο.Κ. ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ (Παμπουχίδης): Μπέλτσης 21, Τζάκος 3, Τάτσης Δ. 2, Γιάκος 19, Τζιτζίδης 4, Σανίδας 2, Γέγας 10, Κουσιδώνης 4, Γερακάρτσης

Το τέλος του πρώτου γύρου βρίσκει την ομάδα μας αήττητη στην κορυφή του πρωταθλήματος της Β ΕΚΑΣΚΕΜ. Επιπλέον, το πρωτάθλημα διακόπτεται για δυο εβδομάδες και ο Α.Ο.Κ. θα δουλέψει επάνω στις ατέλειες του. Επόμενο ραντεβού στις 30/1, όπου η ομάδα μας θα αντιμετωπίσει τον Κολινδρό σε εκτός έδρας αγώνα.

Πηγή: Δελτίο τύπου από ΑΟΚ