Αποχαιρετισμός στον Γιώργο Γίτσο -

ΝΔ: Δυσαρέσκεια στη Βόρ. Ελλάδα -

Δ. Κιλκίς: 50 έκτακτες προσλήψεις -

Διακρίσεις για τον Άθλο στον Πολύγυρο

Το Σαββατοκύριακο 14-15 Δεκεμβρίου πραγματοποιήθηκε στον Πολύγυρο Χαλκιδικής το Β Πανελλήνιο Κύπελλο TAEKWON DO Σταμάτης Κάσσης της Ελληνικής Ομοσπονδίας Ταεκβοντο (ΕΛΟΤ) . Η συμμετοχή του φίλαθλου κόσμου και των αθλητών ήταν πολύ μεγάλη.

Σε αυτήν την σημαντική διοργάνωση από τον Αθλητικό Σύλλογο Άθλο συμμετείχαν οι παρακάτω αθλητές με τις ανάλογες διακρίσεις :

1. Γκάνας Θεόδωρος κατηγορία 2003 κιλά +78 όπου κατέκτησε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο.
  2. Νικολαιδης Γιώργος κατηγορία 2004 κιλά -78 όπου κατέκτησε την 5η θέση

3.Τσαρτσαλης Κων/νος κατηγορία  2005 κιλά +65 όπου κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο

1. Τσαρτσάλη Χρυσή κατηγορία 2004 κιλά -55 όπου κατέκτησε την 5η θέση.
  2. Σαμαράς Ελευθέριος Κατηγορία 2007 κιλά -57 εκτός κατάταξης .

Όλοι οι αθλητές του Συλλόγου Άθλος Κιλκίς πραγματοποίησαν πολύ καλές εμφανίσεις .Ο προπονητής του συλλόγου Πουντζουκίδης Κων/νος εξέφρασε  την ικανοποίηση του για την αποδοση των αθλητων και ευχήθηκε σε όλους πολλές επιτυχίες και στο μέλλον.

Τέλος, ο αρχηγός Ομάδας Μουτσάκης Αναστάσιος  δήλωσε ότι οι αθλητές του Συλλόγου βρίσκονται σε πολύ καλή αγωνιστική  κατάσταση και το επίπεδο αποδεικνύει για άλλη μια φορά την σοβαρή δουλειά που γίνεται στις εγκαταστάσεις του σωματείου στον τομέα της προετοιμασίας.