Δ. Κιλκίς: 600 τάμπλετ σε μαθητές -

Κι η ΕΠΣ Κιλκίς κατά του Αυγενάκη -

Πέμπτη, 28 Ιανουαρίου, 2021

Γουμένισσα: Άνετη νίκη με Αλεξάνδρεια

Τον Άθλο Αλεξάνδρειας υποδέχθηκε ο ΑΟΚ Γουμένισσας για την δεύτερη αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β ΕΚΑΣΚΕΜ. Η Γουμένισσα δεν αντιμετώπισε δυσκολία σε καμία στιγμή του παιχνιδιού και έφτασε άνετα στη νίκη με 92-65 απέναντι στην Αλεξάνδρεια.

Το πρώτο δεκάλεπτο ήταν και το καθοριστικό, καθώς ο ΑΟΚ πήρε νωρίς μεγάλη διαφορά, με αποτέλεσμα στο 10’ να προηγείται με +17(30-13). Το δεύτερο δεκάλεπτο κινήθηκε στον ίδιο ρυθμό, και η Γουμένισσα πήγε στα αποδυτήρια με το ευρύ +16.

Στην επανάληψη, η ομάδα μας διατήρησε τον ίδιο ρυθμό σε επίθεση και άμυνα. Η κόρνα της λήξης βρήκε την Γουμένισσα στο +27(92-65), ενώ παράλληλα κατέκτησε το δεύτερο ροζ φύλλο αγώνα της σεζόν.

Το επόμενο Σάββατο (21/10 – 16:00), η ομάδα μας ταξιδεύει στη Πιερία για να αντιμετωπίσει τους Πάνθηρες.

Δεκάλεπτα: 30-13, 51-35, 71-49, 92-65

Διαιτητές: Ελευθεριάδης, Παπαγεωργίου

ΑΟΚ ΓΟΥΜΕΝΙΣΣΑΣ(Γερακάρτσης): Σανίδας 6(2 τρ.), Κώστας 8(2 τρ.), Τζάκος 2, Ζεμπεκίδης 15, Τάσιος 5 (1 τρ.), Γέγας 3