Κορονοϊός: Η ύφεση συνεχίζεται… -

Δευτέρα, 1 Φεβρουαρίου, 2021

ΓΑΣΚ: Πρωτιά για τη Στ. Παρασκευά

Στην 9η Δωδωναία συνάντηση ακαδημιών.

10455030_550374221732721_681290036520617442_nΤεράστια επιτυχία είχε η 9η Δωδωναία Πανελλήνια συνάντηση ακαδημιών στίβου που πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σάββατο στα Ιωάννινα με διοργανωτή την ΕΚΑ Δωδώνη . Πάνω από 600 ήταν οι αθλητές που πήραν μέρος στη μεγαλύτερη γιορτή στίβου που γίνεται σε όλη την Ελλάδα για μικρούς αθλητές και αθλήτριες, αλλά και οι κερκίδες του σταδίου στους Ζωσιμάδες ήταν  κατάμεστες από τους γονείς και τους φίλους του αθλητισμού που είχαν την ευκαιρία να χαρούν ένα εξαιρετικό αθλητικό γεγονός.

Οι καλές καιρικές συνθήκες και το υψηλό επίπεδο συναγωνισμού βοήθησαν σημαντικά να πραγματοποιηθούν και πολύ καλές επιδόσεις στα περισσότερα από τα αγωνίσματα του προγράμματος.

Το Τμήμα Στίβου του ΓΑΣ Κιλκίς εκπροσωπήθηκε στους αγώνες από την εντεκάχρονη Στέλλα Παρασκευά η οποία κατέκτησε και την 1η θέση , με χαρακτηριστική μάλιστα άνεση, στα 600 μ της κατηγορίας των Παγκορασίδων με επίδοση 2′.01”24, επιβεβαιώνοντας το εξαιρετικό της ταλέντο.

Αξίζει να σημειωθεί οτι η επίδοση της αθλήτριας του ΓΑΣ Κιλκίς, που γυμνάζεται με τον Κώστα Μηναρετζή, ήταν κατά πολύ καλύτερη και από την επίδοση του 1ου νικητή στο ίδιο αγώνισμα στην κατηγορία των αγοριών!