“Ριγμένες” οι επιχειρήσεις του Κιλκίς -

Τρίτη, 12 Ιανουαρίου, 2021

Υγειονομικοί: Εμβόλιο μόνο το 33%! -

ΓΑΣΚ: Βαριά ήττα από Φίλιππο

Βαριά ήττα γνώρισε ο ΓΑΣ Κιλκίς στην έδρα του απ` τον ισχυρό Φίλιππο με 37-24, στον σημερινό (Σάββατο) αγώνα του για το πρωτάθλημα της Α1 χάντμπολ.

gask-doukas-001Κι αυτό, παρά το γεγονός ότι το πρώτο ημίχρονο βρήκε τις δύο ομάδες να είναι ισόπαλες (16-16). Ωστόσο, η ομάδα της Βέροιας πήρε την ευρεία νίκη με εξαιρετική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο και επιμέρους σκορ 21-8, πλησιάζοντας έτσι στο -3 την ΑΕΚ.

Είναι χαρακτηριστικό ότι ο ΓΑΣΚ έμεινε στο β` ημίχρονο χωρίς γκολ για 17 ολόκληρα λεπτά!

Τα 5λεπτα: 3-2, 5-7, 7-10, 9-12, 13-13, 16-16 (ημχ.), 16-19, 16-23, 16-27, 19-31, 21-35, 24-37

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Γιάννης Λαζαρίδης): Κοτανίδης, Δούγιας 6, Γιαβασίδης, Δεληγιάννης, Δημάκης 4, Παπαδόπουλος Αθ. 1, Σισμανίδης 1, Κοβλακάς, Τασέφσκι 3, Χόντο 3, Ασίκης, Λασκάκης, Μέγκας 3, Σαλαβασίδης 3, Μαυρόπουλός

ΦΙΛΙΠΠΟΣ (Χρήστος Τζουβάρας): Ευαγγελόπουλος, Κωστακίδης 2, Ζλατάνος, Βραζάλιτσα 8, Αρβανιτίδης 1, Μιχαηλίδης 1, Δομπρής 5, Μπαντής, Αποστολίδης 1, Κορωνάς Κ., Σανίκης 2, Δραγκόλας 7, Δεληγιάννης 2, Κορωνάς Θ., Ζευγαρόπουλος 1, Παπαδόπουλος 8.

Διαιτητές: Πατιός- Τσιάνας, Δίλεπτα: 3 – 3, Πέναλτι: 1/3–0/0