Εξανέστη από το… βήμα του twitter -

Την Πέμπτη η Λαϊκή του Κιλκίς -

Έργα 1,2 εκατ. για συντήρηση δρόμου -

ΓΑΣΚ: Αντιστάθηκε ένα ημίχρονο

Με βάση τη μεγάλη διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων, ο ΓΑΣΚ Κιλκίς ήταν από εξαιρετικά δύσκολο έως αδύνατο να προβάλει αντίσταση στον Ολυμπιακό, στον σημερινό (Τετάρτη) αγώνα για το Κύπελλο Ελλάδας στο χάντμπολ.

Πράγματι, οι φιλοξενούμενοι πέρασαν άνετα από το Κλειστό του Κιλκίς επικρατώντας με 33-18 και παίρνοντας την πρόκριση στους «8», μετά την αήττητη πορεία τους στον πρώτο γύρο του πρωταθλήματος της Α1.

Η ομάδα του Κιλκίς έμεινε από την αρχή της αναμέτρησης πίσω στο σκορ, αλλά στη συνέχεια πρόβαλε αντίσταση μέχρι τα μέσα του 1ου ημιχρόνου, το οποίο έκλεισε με 10 – 13.

Όμως το 2ο ημίχρονο ανήκε στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι παρόλο ότι έπαιζαν χωρίς τους Αλβανό, Σανίκη, Τσιλιμπάρη, Λεωνίδα και Ασβαστά, ανέβαζαν συνεχώς τη διαφορά, με τον αγώνα να κλείνει στο 18 – 33.

Τα πεντάλεπτα: 0-3, 2-3, 4-5, 4-9, 7-10, 10-13 (ημ.), 12-17, 13-21, 15-23, 15-26, 16-28, 18-33 (τελ.)

ΓΑΣ Κιλκίς (Γιάννης Λαζαρίδης): Σακαλής, Δεληγιάννης 6, Δούγιας 5, Κεσίδης, Γιαβασίδης 1, Κολεσιώτης, Φαχουρίδης Στ., Βαφειάδης, Αναστασιάδης 2, Τοκατζόγλου 2, Κοβλακάς, Μαυρόπουλος 1, Φαχουρίδης Αρ. 1, Μιχαηλίδης, Ψάρρας

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Γιώργος Ζαραβίνας): Τσακνής, Π. Κωστακίδης 5, Κρητικός 3, Τζηράς 1, Καραμπουρνιώτης 1, Μισαηλίδης, Σκρόμπιτς 6, Στούμπης 4, Παπαδιονυσίου 4, Κανδύλας, Φάμπατς 2, Λιάπης 2, Λιόλιος, Χάλαρης 5.