Κυριακή, 3 Ιανουαρίου, 2021

ΑΚΕ: Διαφοροποίηση στο ΣΕΝΚ -

Αργυρό για την Φαρμάκη στα «Δρόμεια»

*Αγωνιστήκαν με επιτυχία Α. Αλέρου και Κ. Κούρλη.

Απόλυτα επιτυχημένη μπορεί να χαρακτηριστεί η συμμετοχή των τριών πρωταθλητών του Αλέξανδρου Κιλκίς που πήραν μέρος, μετά από πρόσκληση των διοργανωτών, στο διεθνές μίτινγκ στίβου με την επωνυμία «Δρόμεια 2020» που έγιναν την Τετάρτη στη Βάρη Αττικής, όπου έκαναν ντεμπούτο ορισμένοι από τους κορυφαίους αθλητές και τις κορυφαίες αθλήτριες των ταχυτήτων.

Η Παναγιώτα Φαρμάκη πήρε και φέτος μετάλλιο (πέρυσι ήταν 3η) τερματίζοντας σε 63.56 στην κούρσα των 400 μ των Γυναικών , ενώ ο Αλέξανδρος Αλέρου στην πρώτη φετινή εμφάνιση τερμάτισε 5ος στην κούρσα των 400 μ ανδρών με 51.37.

Τέλος απόλυτα επιτυχημένη κρίνεται η προσπάθεια της μόλις 14χρονης Κωνσταντίνας Κούρλη στα 100 μ γυναικών , πού στην πρώτη της συμμετοχή σε αγώνες αυτού του επιπέδου κατάφερε να ξεπεράσει τον εαυτό της και να τερματίσει στην 7η θέση με 13.04 (+2.8)

Την αποστολή της ομάδας του Αλέξανδρου Κιλκίς στους αγώνες συνόδεψε η προπονήτρια του αγωνιστικού τμήματος Σπυριδούλα Μηναρετζή.