My Twitter Feed

19 Φεβρουάριος, 2019

ΕΙΔΗΣΕΙΣ.ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ:

Θέσεις εργασίας σε Κουκάκη AE -

Δευτέρα, 18 Φεβρουάριος, 2019

«Φυσιολογική» ήττα εκτός, του Αλέξανδρου -

Δευτέρα, 18 Φεβρουάριος, 2019

ΓΑΣΚ: Μεγάλη νίκη επί της Άρτας -

Δευτέρα, 18 Φεβρουάριος, 2019

Μεγάλη εναρκτήρια εκδήλωση -

Δευτέρα, 18 Φεβρουάριος, 2019

Μεγάλη η συγκέντρωση Σιωνίδη -

Δευτέρα, 18 Φεβρουάριος, 2019

Το Πάϊκο πήρε το ντέρμπι της Παιονίας -

Κυριακή, 17 Φεβρουάριος, 2019

«Παρεμβάσεις τώρα στη ΠΑΘΕ» -

Σάββατο, 16 Φεβρουάριος, 2019

«Οι άποροι δεν χρειάζονται σόου» -

Παρασκευή, 15 Φεβρουάριος, 2019

Αλέξανδρος: Έκανε το καθήκον του

Ο Αλέξανδρος Κιλκίς έκανε το καθήκον του και πέρασε από την έδρα του ουραγού ΠΑΟΚ Κοσμίου (1 – 2), έχοντας πια ως άμεσο στόχο την αναρρίχηση ακόμα και στη 4η θέση.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν μόλις στο 14ο λεπτό με τον Πλασταρά, με το 1-0 να παραμένει μέχρι το τέλος του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, όμως, η ομάδα του Κιλκίς ισοφάρισε με πλασέ του Προβατίδη στο 62′, ενώ ο ίδιος παίκτης βγήκε στο 80` στην πλάτη της άμυνας του Κοσμίου, έκανε το σουτ και ο Λεβεντέλης που προσπάθησε να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

ΠΑΟΚομοτηνής (Αϊβάζης): Δεληγιάννης, Βούλγαρης (65′ Καρασιούνας), Τριάντος, Πλασταράς, Λεβεντέλλης, Ταχτσόγλου (83′ Ζάγγουλος), Χατζητουλούσης, Νάνος, Κυριακόπουλος, Τζατζανάς(70′ Μαυράκης), Ρουμπιές.

Αλέξανδρος Κιλκίς (Κατσαβάκης): Αθανασίου, Μπουλγουρίδης, Βασιλειαδης, Κάργας, Τσαταλμπασίδης, Παπαδόπουλος, Τσολακίδης, Αηδονίδης, Αγαθαγγελίδης, Προβατίδης, Σαλπιγγίδης.

Όλα τα αποτελέσματα των αγώνων της 16ης αγωνιστικής στον 1ο Όμιλο της Γ` Εθνικής, που διεξήχθησαν τη Κυριακή 27 Ιανουαρίου:

  • Κεραυνός Πέρνης – Απόλλων Παραλιμνίου 1-1
  • Εθνικός Σιδηροκάστρου – Αετός Ορφανού 1-3
  • Καβάλα – Άρης Αβάτου 2-0
  • ΠΑΟΚ Κοσμίου – Αλέξανδρος Κιλκίς 1-2
  • Ασπίδα Ξάνθης – Πανσερραϊκός 0-2
  • Ορφέας Ξάνθης – ΑΕ Καλαμπακίου 0-0
  • Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Νέστος Χρυσούπολης 0-1

Η βαθμολογία

1 Νέστος Χρυσούπολης 42
2 Καβάλα 41
3 Αετός Ορφανού 31
4 Πανσερραϊκός 26
5 Άρης Αβάτου 25

6 Απόλλων Παραλιμνίου 24
7 Αλέξανδρος Κιλκίς 24
8 Ορφέας Ξάνθης 24
9 Κεραυνός Πέρνης 24
10 ΑΕ Καλαμπακίου 15
11 Ασπίδα Ξάνθης 10
12 Εθνικός Αλεξ/πολης 10
13 Εθνικός Σιδηροκάστρου 9
14 ΠΑΟΚ Κοσμίου 8

Σχολιάστε