My Twitter Feed

20 Μάιος, 2017

ΕΙΔΗΣΕΙΣ.ΕΠΙΚΑΙΡΟΤΗΤΑ:

Κινητοποιήσεις εργαζομένων ΟΤΑ -

Σάββατο, 20 Μάιος, 2017

Δράσεις για ιστορικό τουρισμό -

Παρασκευή, 19 Μάιος, 2017

Υπογραφές για Δήμο Γουμένισσας -

Πέμπτη, 18 Μάιος, 2017

Μόνο το ΠΑΜΕ συγκέντρωση -

Τετάρτη, 17 Μάιος, 2017

Διήμερη απεργία της ΠΟΕ-ΟΤΑ -

Τετάρτη, 17 Μάιος, 2017

Τι θέλει η επιχειρηματικότητα -

Τετάρτη, 17 Μάιος, 2017

Διήμερη αποχή των δικηγόροι -

Τετάρτη, 17 Μάιος, 2017

ΕΒΕ: Ημερίδα για εξαγωγές -

Δευτέρα, 15 Μάιος, 2017

Με αγωνες εναντιον των μεταλλειων

Πραγματοποιήθηκαν με επιτυχία χθες Κυριακή 11 Μαρτίου ο λαϊκός αγώνας δρόμου και η ποδηλατοδρομία κατά των μεταλλείων στην Βάθη, που συνδιοργάνωσαν το Μέτωπο Αγώνα Ενάντια στα Μεταλλεία, o Σύλλογος Φίλων Περιβάλλοντος “Η ΔΡΥΣ” ΒΑΘΗΣ και ο Σύλλογος Φίλων Ποδηλάτου Κιλκίς. 

Οι αγώνες είχαν την μορφή διαμαρτυρίας απέναντι σε όσους αγνοούν την βούληση των κατοίκων να ζήσουν χωρίς μεταλλεία στρεφόμενοι σε αειφόρες μορφές ανάπτυξης. Η απόσταση ήταν περίπου 10 χλμ και για τους δύο αγώνες, ενώ στον τερματισμό υπήρχαν μπουφέδες από τον τοπικό σύλλογο και από άλλους συλλόγους της περιοχής.

Εξήντα περίπου αθλητές και αθλήτριες συμμετείχαν και στους δύο αγώνες αψηφώντας τις  δυσμενείς καιρικές συνθήκες και είπαν  ένα μεγάλο “ΟΧΙ ΣΤΑ ΜΕΤΑΛΛΕΙΑ”. Στον αγώνα ποδηλάτου πρώτος άνδρας τερμάτισε ο Αραμπατζής Θεόδωρος, δεύτερος o Αθανασιάδης Χρήστος και τρίτος ο Ρωμανίδης Σταύρος.  Πρώτη γυναίκα ήταν η Πομπιέρη Μαγδαληνή, δεύτερη η Ιωάννα Βλάχου και τρίτη  η Σπαρτινού Έφη. Αξίζει να σημειωθεί η συμμετοχή των μικρών ποδηλατιστών, Ασλανίδη Σάββα, Χαλκίδη Νίκου και Μπάμπη Γεώργιου, που ολοκλήρωσαν των αγώνα με επιτυχία.

Στον αγώνα δρόμου πρώτος άνδρας τερμάτισε ο Κωνσταντινίδης Κοσμάς, δεύτερος ο 15χρονος Μαβίδης Αιμίλιος και τρίτος ο γνωστός από τις διακρίσεις του στο Ορεινό Τρέξιμο Βενετικίδης Δημήτρης. Πρώτη Γυναίκα ήταν η Παπαγεωργίου Κατερίνα, δεύτερη η Πιτσιλίδου Ρένα και Τρίτη η Κουσίδου Ιωάννα.

Στους νικητές απονεμήθηκαν ξύλινα μετάλλια και σε όλους τους συμμετέχοντες αναμνηστικά διπλώματα.  Την εκδήλωση στήριξαν  οι σύλλογοι και οι κάτοικοι των γειτονικών χωριών οι οποίοι οραματίζονται ένα μέλλον διαφορετικό από αυτό που τους επιφυλάσσουν τα σχέδια του Υ.Π.Ε.Κ.Α. Οι διοργανωτές φιλοδοξούν να καθιερώσουν των αγώνα αυτόν αλλάζοντας τη διαδρομή και το μήκος του.

Στον αγώνα δρόμου έλαβαν μέρος, μετά από πρόσκληση των διοργανωτών, και αθλητές του τμήματος στίβου του ΓΑΣ Κιλκίς με τον Αιμίλιο Μαβίδη να τερματίζει στην 2η θέση και τον Λάζαρο Σιδηρόπουλο στην 6η θέση του αγώνα των10.000 μ. Επίσης, συμμετείχαν με επιτυχία και οι βετεράνοι πρωταθλητές στίβου του ΓΑΣ Κιλκίς, Θανάσης Κουζουκάκης και Γιώργος Χαριτωνίδης.

Ακολουθούν αναλυτικά αποτελέσματα

ΑΓΩΝΑΣ ΔΡΟΜΟΥ

 

ΘΕΣΗ

ΟΝΟΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΑΡΙΘΜ

ΚΑΤΗΓ

ΧΡΟΝΟΣ

1

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΚΟΣΜΑΣ

6

Α

37:08

2

ΜΑΒΙΔΗΣ ΑΙΜΙΛΙΟΣ

26

Α

39:15

3

ΒΕΝΕΤΙΚΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

22

Α

39:47

4

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΛΕΟΝΤΙΟΣ

11

Α

41:03

5

ΜΥΛΩΝΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ

25

Α

41:36

6

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΑΔΑΜ

9

Α

41:47

7

ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΛΑΖΑΡΟΣ

1

Α

42¨59

8

ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ

7

Α

45:18

9

ΞΑΚΟΥΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

32

Α

46:09

10

ΚΑΦΕΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

2

Α

47:15

11

ΑΠΟΣΤΟΛΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

30

Α

47:15

12

ΚΟΥΖΟΥΚΑΚΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

16

Α

48:02

13

ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ

23

Γ

49:10

14

ΦΡΑΝΤΖΕΣΚΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

24

Α

49:10

15

ΧΑΡΙΤΩΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

14

Α

47:32

16

ΚΑΪΑΦΑΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

21

Α

50:39

17

ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΟΣ

13

Α

50:39

18

ΚΟΚΩΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

17

Α

52:02

19

ΠΙΤΣΙΛΙΔΟΥ ΡΕΝΑ

8

Γ

52:18

20

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

19

Α

53:43

21

ΗΛΙΑΔΗΣ ΗΛΙΑΣ

29

Α

54:52

22

ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

33

Α

55:42

23

ΣΤΑΜΠΟΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

12

Α

55:49

24

ΣΤΑΜΠΟΥΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

27

Α

55:49

25

ΧΑΛΚΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

10

Α

55:49

26

ΚΟΥΣΙΔΟΥ ΙΩΑΝΝΑ

5

Γ

59:59

27

ΣΕΡΔΑΡΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

28

Γ

>1h

28

ΞΑΝΘΟΠΟΥΛΟΥ ΙΟΥΛΙΑ

4

Γ

>1h

29

ΚΡΙΤΣΙΑΝΗ ΦΩΤΕΙΝΗ

3

Γ

>1h

30

ΚΟΥΣΙΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ

18

Γ

>1h

 

 

ΑΓΩΝΑΣ ΠΟΔΗΛΑΤΟΥ

ΘΕΣΗ

ΟΝΑΜΑΤΕΠΩΝΥΜΟ

ΑΡΙΘΜΟΣ

ΧΡΟΝΟΣ

1

ΑΡΑΜΠΑΤΖΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ

9

21:35

2

ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

17

22:25

3

ΡΩΜΑΝΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ

13

22:36

4

ΚΥΖΙΡΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ

11

24:03

5

ΚΑΚΑΡΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ

18

25:08

6

ΑΣΛΑΝΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ

6

26:24

7

ΠΟΜΠΙΕΡΗ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ        W

3

24:24

8

ΜΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

8

28:15

9

ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

14

28:19

10

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

7

28:31

11

ΚΟΥΣΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

15

30:22

12

ΧΑΛΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

12

32¨25

13

ΣΑΠΟΥΝΤΖΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

4

34:58

14

ΜΠΑΜΠΗΣ ΕΥΡΙΠΙΔΗΣ

16

35:51

15

ΒΛΑΧΟΥ ΙΩΑΝΝΑ                    W

23

36:00

16

ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ

24

36:00

17

ΝΤΕΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

27

37:00

18

ΣΠΑΡΤΙΝΟΥ ΕΦΗ                    W

28

37:00

19

ΣΑΒΒΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

29

37¨00

JUNIOR
ΜΠΑΜΠΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Π. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΚΩΣΤΟΓΛΟΥ ΑΝΘΙΜΟΣ
ΝΙΚΟΛΑΪΔΗΣ Α. ΓΕΩΡΓΙΟΣ
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ
ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ

 

 

Σχολιάστε