ΣΥΡΙΖΑ: Διερεύνηση καταγγελιών -

To tvxs.gr για το Νοσοκομείο Κιλκίς -

Εξανέστη από το… βήμα του twitter -

Έσπασε το αήττητο του Αετού

Οι αγωνιστικές υποχρεώσεις του ΑΕΤΟΥ ξεκίνησαν το 2020 με ήττα και διακοπή του αήττητου που είχε χτίσει για 13 αγωνιστικές.

Αντιμετώπισε το Σάββατο 11/01 στα Γιαννιτσά τον Μέγα Αλέξανδρο Γιαννιτσών και έχασε με σκορ 63-55.

Παρόλα αυτά παραμένει μόνος πρώτος στη βαθμολογία της Β’ ΕΚΑΣΚΕΜ και ανασκουμπώνεται ώστε να μάθει από την ήττα του.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ, με το Μέγα Αλέξανδρο να κλείνει το 1ο δεκάλεπτο υπέρ του με 2 πόντους. Στους ίδιους ρυθμούς συνεχίσθηκε και το 2ο δεκάλεπτο με τα Γιαννιτσά να δείχνουν να το θέλουν περισσότερο και να παίζουν στο όριο του φάουλ, με το ημίχρονο να κλείνει υπέρ τους 37-30.

Στο 2ο ημίχρονο ο ΑΕΤΟΣ πίεσε στην άμυνα, πάλεψε να αλλάξει την εικόνα του, αλλά ο αρχηγός Βαϊτσούδης και ο υπαρχηγός Κόγιας δε βρήκαν συμπαραστάτες στην επίθεση, σε ένα παιχνίδι που κρίθηκε στις λεπτομέρειες.

Συγχαρητήρια στον coach Κασιμίδη για την εμφάνιση της ομάδας του.

Δεκάλεπτα: 19-17, 37-30, 55-44, 63-55.

ΠΑΣ ΑΕΤΟΣ ΚΙΛΚΙΣ (Καμψιάδης Χάρης): Κόγιας Θωμάς 22, Φιλιππίδης Γιώργος, Βαϊτσούδης Λάζαρος 14, Γκρεκός Γιώργος 3, Βογιατζής Δημήτρης 3, Χειρούλης Αντώνης, Μουρζίδης Δημήτρης 4, Μαργαριτίδης Θεόκλητος 3 (1), Βαταμίδης Σταύρος 2, Ζύμπερι Διονύσης 2, Τσαρίδης Στάθης 2, Γρηγοριάδης Ανέστης.